Sekcja Identyfikacji Elektronicznej Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (SIE), powstała 27 maja 2002 roku. Sekcję założyło 10 firm – członków KIGEiT.
Członkami sekcji byli producenci, dostawcy, integratorzy oraz projektanci związani z technologiami identyfikacji elektronicznej. Członkowie sekcji produkują urządzenia do identyfikacji elektronicznej, karty identyfikacyjne, software lub zajmują się usługami i serwisem w tej dziedzinie.
Do podstawowych zadań SIE KIGEiT należało:
-
Reprezentowanie i ochrona interesów integratorów, producentów i projektantów rozwiązań służących identyfikacji elektronicznej względem osób trzecich, w tym w szczególności wobec organów ustawodawczych i wykonawczych Rzeczypospolitej Polskiej jak i branżowych organizacji międzynarodowych, a także Unii Europejskiej.
-
Promocja nowoczesnych technologii, w szczególności krajowych, z zakresu identyfikacji elektronicznej i transakcji elektronicznych.
-
Wspieranie inicjatyw ustawodawczych i organizacyjnych zmierzających do uregulowania oraz wypracowania zasad funkcjonowania w zakresie identyfikacji elektronicznej oraz transakcji elektronicznych.
-
Praca nad rozwojem rynku identyfikacji elektronicznej oraz transakcji elektronicznych.
Główne zagadnienia, którymi zajmowała się SIE KIGEiT to:
-
Wprowadzenie elektronicznych systemów OC.
-
Wprowadzenie elektronicznych systemów ochrony marki.
-
Wprowadzenie globalnej karty komunikacyjnej.
Do głównych problemów z jakimi spotykają się firmy z tej branży zaliczono:
-
brak regulacji dotyczących elektronicznych form identyfikacji (np. częstotliwości pracy urządzeń).
-
nieefektywne metody pracy komisji normalizacyjnej.
-
brak dostępu do częstotliwości z zakresu pasma wojskowego.
Powyższe problemy powodują sytuację, w której istniejące nowoczesne metody identyfikacji nie mogą zostać wdrożone do powszechnego użytku.
Celem SIE KIGEiT było stworzenie korzystnego otoczenia dla rozwoju nowoczesnych systemów identyfikacji elektronicznej, zgodnych z polskimi warunkami i z wykorzystaniem polskiej myśli technicznej. Wspólne wykreowanie zaawansowanych rozwiązań pozwoli wyprzeć rozwiązania niedoskonałe technicznie czy wręcz ułomne i nie przystające do polskiej rzeczywistości.
Sekcję tworzyLy zespoły i grupy problemowe do rozwiązywania konkretnych zagadnień, które Zarząd Sekcji uznał za ważne dla branży identyfikacji elektronicznej. Sekcja przygotowywała stanowiska dla zarządu KIGEiT.


























































































































































































































